Заходи                                        щодо формування національно-патріотичного становлення особистості

 

22 травня 2018 року  відбувся I (в ОТГ) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

         22 травня 2018 року в урочищі "Луки", що неподалік від с.Родниківка, відбувся I (в ОТГ) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в якому взяли участь учні нашої школи , які представили 2 рої "Патріот" та "Нащадки козаків".

На офіційному відкритті були присутні гості:  голова Полянської  сільської ради  Іван Іванович Дрогобецький, начальник відділу освіти Петро Іванович Лізанець , працівники Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, які зробили вагомий внесок в організацію гри, облаштування території та забезпечили змагання необхідним інвентарем. Від гостей свята лунали слова, які гартували команди до подальших змагань та побажання перемоги. Команди були сповненні козацького запалу та духу змагань.

Наші учасники гідно показали себе в конкурсах: «Впоряд», «Відун», «Рятівник», «Ватра». Голова суддівської колегії змагань оголосила рої-переможці на кожному етапі:
«Смуга перешкод»- І місце  «Нащадки козаків» 
«Відун»- ІІІ місце «Патріоти» 
«Рятівник»- І місце «Нащадки козаків» 
«Впоряд»- ІІІ місце «Нащадки козаків» 

В загальнокомандному заліку змагань наша  команда "Нащадки козаків" посіла почесне ІІІ місце.

 

 

     

          

          

 

        

 

З метою виховання в учнів почуття патріотизму, поваги до історичного минулого України, популяризації серед  учнівської молоді дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")   на  спортивному майданчику 11 травня 2018 року урочисто розпочався шкільний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). У змаганнях брали учні 5-11-х класів. Програма гри була дуже насиченою включала в себе стройову підготовку,  представлення команд, смугу перешкод, знання історії козацтва та медицини. Команди виявили  згуртованість, наполегливість і неабияку волю до перемог. Переможцями конкурсу стали команди 7-х класів – І місце та команда 10-11-х класів – ІІ місце. Командам бажаємо їй успіхів та натхнення у підготовці до І (районного) етапу гри "Сокіл" ("Джура").

 

Відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці   перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Плосківській школі

 

  Згідно  наказу відділу освіти «Про заходи з відзначення у 2018 році 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», плану роботи школи, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, а також утвердження патріотизму та національної гідності  наша школа продовжує традицію святкування 8 травня Дня пам’яті та примирення, 9 травня – Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  

 

   Долучилися до вшанування визначних дат педагоги й учні  школи .

    Організовано впорядкування пам'ятника загиблим воїнам.

     Бібліотекарем школи організовано виставку творів , фотографій  воєнних років                                     "Спасибі Вам,батьки й діди за переможний цвіт весни"

     Класними керівниками проведено єдиний урок під назвою «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». 

 

Покладання вінків до пам'ятника загиблим воїнам 

 

Впорядкування пам'ятника загиблим воїнам

                 

Класними керівниками проведено виховні години

 

Виставка 

"Спасибі Вам,батьки й діди за переможний цвіт весни"

    У четвер, 29 березня, на площі Народній в Ужгороді стартував четвертий обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!». Полянська ОТГ взяла участь у фестивалі. Учні школі були учасниками майстер-класу по виготовленні писанки 

     Карпатська Україна 1938–1939 р. – доленосна подія в житті всього українського народу. Невеликому Закарпатському краю судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу. Адже певні події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею. Таким видається постання Карпатської України, яка заявила на весь світ про наміри українців жити у самостійній соборній державі. 

 

Класним керівником 5-А класу Гавран В.І.

проведено виховну годину на тему "Карпатська Україна - наша історія"

 

Класним керівником 10 класу Шиповичем Ю.Ю.

проведено виховну годину на тему "Карпатська Україна" 

 

Вчителем історії Білей М.П. проведено заочну екскурсію на тему

"Карпатська Україна - тріумф і трагедія одного дня" 

 

Вчителем історії Бомбушкар Н.І.

проведено позакласний захід

до 79 річниці проголошення незалежності Карпатської України 

 

Педагогом-організатором Півкач Л.Ю. з учкомом школи проведено бесіду

на тему Карпатська Україна та її історичне значення" 

 Із свіжим березневим вітром, з подихом весни приходить до нас, українців, величне свято –  день народження Т. Г. Шевченка, великого сина України.

 Осмислення життя і творчості Кобзаря давно стало доброю традицією нашої школи. А тому  з 03  по 13 березня 2018 року проходили Шевченківські дні, щоб не просто вшанувати пам’ять, а всім серцем відчути його невмируще слово.                                                        Розпочався тиждень з участі учнів 7,9 класів у Всеукраїнській  українознавчій     грі   «Соняшник». 05 березня вчителі–словесники провели літературні години «Незабутній Шевченко», учні написали тематичні диктанти, аудіювання.  Вчителі української мови та літератури разом із бібліотекарем репрезентували увазі учнів тематичну виставку «Стежками Кобзаря».Було проведено конкурс стінгазет, приурочених життю та творчості Кобзаря.07 березня у 7-А класі проходив  турнір знавців  «Кобзареве   слово» (вч.Білей О.Д.). Проведено конкурс виразного читання віршів поета (І місце-Скиба О.5-А, Мориляк Е.6-А,Грунянська В. 7-Б , ІІ-місце -Данчо В. 5-А,Лізанець Н.) Віртуальна подорож «Відкрий Шевченка для себе» допомогла учням 10  класу  дізнатися більше про Т.Г.Шевченка.                                                                                                                                                                                                                          

 

 

 

 

   На завершення тижня  у школі відбувся захід, присвячений 204 річниці від дня народження гордості нашої країни – Тараса Григоровича Шевченка, безсмертна спадщина якого – одна з найбільших вершин людського духу, під керівництвом заступника директора Кушнірчук В.І.                                                                                                                                

Приємно зазначити, що учні усіх класів активно долучилися до відзначення        Шевченківських днів.

Писанка — символ України, національне культурне надбання, котре репрезентує неповторну сутність українського народу та нерозривну єдність з попередніми поколіннями.

З метою залучення школярів до системи культурних і духовних цінностей, історичної спадщини українського народу та традицій національної культури. 6 березня у школі  було проведено виставку-конкурс «Воскресни, писанко!».

У заході взяли участь учні 1-10 класів, де мали змогу продемонструвати різноманітні техніки розпису писанок. На конкурсі було представлено писанки , котрі відповідали усім вимогам і традиціям українського писанкарства, так і абсолютно оригінальні писанки, скажімо, розфарбовані звичайнісіньким лаком для нігтів чи то оздоблені різноманітними декоративними камінцями. Такий незвичайний формат конкурсу не обмежував учасників у прояві їхньої індивідуальності та фантазії.

Слід відмітити підготовку до свята учнів 1-4-х, 5-А  та 7-х класів. Оригінальною була робота учениці 8-Б класу Пичкар Аделіни. Святкового настрою  додав виступ учнів 6-х класів «Писанкове диво» під керівництвом заступника директора Станкович О.М.

Правду кажуть, що писанка — це шедевр мініатюрного мистецтва, в якому людина відображає усі сторони свого життя — історію, звичаї, традиції, вірування, естетичні уявлення, поетичні бажання та власні мрії. Цю думку підтверджує і різномаїття сюжетних композицій та неповторність кольорових гам, представлених на виставці.

 

Сподіваємось, що ця виставка-конкурс — це лише перший етап у відновленні і збереженні традицій українського писанкарства, що в майбутньому  наші учні ще не раз потішать нас надзвичайними витворами, у які вони вкладають новизну світосприймання та індивідуальну безпосередність.

 

До дня пам'яті Героїв Небесної сотні проведено засідання учкому

на тему

«Небесна сотня. Герої не вмирають»

 

 

До дня пам'яті Героїв Небесної сотні переглянуто відеофільм 

«Небесній сотні присвячується»

 

14 жовтня - День захисника України

Пишаюся тобою, мій народе!

За те –

Що в котрий раз з колін встаєш.

За те –

Що коли сіяти, ти родиш.

За те –

Що волю й долю бережеш.

Пишаюсь, що від болю ти не плачеш,

Що в рабство ти себе не віддаєш,

Що ти, на зло – завжди добром віддячиш,

 

Та вкотре – іншим приклад подаєш

 

 

У рамках заходів, присвячених святкуванню Дня захисника України, у 10 класі Плосківській ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено виховне заняття на тему «Закарпатці – герої минулих воєн»: - у кабінеті краєзнавства учні прослухали розповідь класного керівника Шиповича Юрія Юрійовича, який розповів їм історії відомих земляків: богатиря Павла Кенеза - котрий керував «чорним військом» короля Матяша; Томаша Есе та Івана Бецу - героїв повстання Ференца Ракоці ІІ; Степана Вайду та Михайла Білея - відомих героїв Чехословацького легіону Людвіга Свободи; Міхала Странка та Маргарити Бабинець - наших земляків – героїв США. - у шкільному краєзнавчому музею учні почули історії плосківчан (познайомились з їх особистими речами - експонатами музею), які в Другу світову війну воювали проти фашизму як на Східному, так і на Західному фронтах. Це Юрій Білей - герой Словацького повстання, Дмитро Туряниця - розвідник Чехословацького легіону, Віктор-Гейза Баран - герой Чехословацького легіону, але вже на Західному фронті, та багато інших. Прослухавши розповіді, школярі зрозуміли, що треба вчитися патріотизму насамперед на прикладах представників своєї «малої» Батьківщини, бо Вітчизна починається від батьківського порогу. І саме його, в першу чергу,треба захищати.

 

До дня захисника України у школі встановлено стенд

 

"Слава Україні! Героям слава" загиблому односельчанину Олексію Калабішці

 

До Дня захисника України у школі проведено бесіду

з учнями 5-х класів

на тему "Ми майбутні герої" 

 

 

 

75 років з дня створення УПА

 

Виховна година у 8-А класі на тему

 

"14 жовтня - День захисника України. 75 років створення УПА"

 

Перегляд відеофільмів про УПА 

 

До дня Захисника України

керівником гуртка «Прекрасне довкола нас»

Півкач Л.Ю. організовано виставку учнівських робіт 

 

 

 

27 жовтня, у школі відзначено 73-річницю

 

 

визволення Закарпаття від фашистських загарбників

 

До дня пам'яті жертв голодоморів

педагогом-організатором проведено урок пам'яті

"На колінах стою перед Вами, 

 

Сповідаю жолобу сумну" 

 

21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи

Свято встановлено на честь початку в цей день двох революцій в українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

 

Бібліотекарем школи організовано виставку

 

Учителем історії Білей М.П.

проведено бесіду з учнями 9-х класів на тему "Герої не вмирають"

 

 

 

… І мовчки сотня непокорених героїв

Відходила у чисті небеса,

І погляди знесилених мільйонів

Дивились вслід братам, батькам, синам 

 

  23 листопада проведено годину спілкування

на тему

"Стоїть майдан братів - плече в плече"

до дня вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні

 

 

 

З 04 по 08 грудня проходив Всеукраїнський тиждень права.

Основною метою тижня було:

- підвищити інтерес учнів до  правознавства;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

- реалізувати  на практиці основні принципи особистісно орієнтованого

підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у

нестандартних ігрових ситуаціях.

 

        Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей  тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша  маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком:

 

 

 

        У рамках заходів з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у школі з 14.12.2017 р. по 20.12.2017 р. проведено години класного керівника (годин спілкування) за участі ліквідаторів у формі бесід, дискусій, вебінарів, круглих столів, поетичних та години роздумів, семінарів.

 

Святий Миколай - одне з найулюбленіших народних свят, до якого готуються  з особливою ретельністю.  

Для дітей свято Миколая – особливе, тому що він обов’язково дарує їм подарунки. Діти знаходять різні солодощі вранці під подушкою.

 

Саме, 19 грудня, учнями 1-4 класів під керівництвом класних керівників Сегеді Л.В., Гудачок Н.Г., Гебеш А.М. та Цільо І.Г., проведено свято «Забілів снігами гай – іде святий Миколай» 

 

29 січня 1918 року поблизу селища Крути на відстані 130 км від Києва відбувся жорстокий, нерівний бій між чотиритисячним військом більшовиків та трьомастами українськими юнкерами, студентами і гімназистами, що обороняли підступи до Києва.

Більшість студентів не мали ніякої військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть, захищаючи свободу молодої Української держави. Українці відбили кілька атак, під час яких зазнали значних втрат. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення не мав та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.  

 

Проведено бесіду з учнями 11 класу

на тему «Бій під Крутами – згадки очевидців»