Спортивно-масова робота в школі невід’ємно пов’язана з організацією та проведенням спортивно-масових заходів в позаурочний час. Для нашої школи є традицією проводити перед початком навчального процесу загально розвивальні вправи на свіжому повітрі, позакласні заходи: «Олімпійський тиждень», «Олімпійський урок», « Козацькі забави » ,«Тиждень фізичної культури та спорту».
А де, як не на «Олімпійському уроці», можна позмагатись в олімпійських видах спорту. В цьому році широко була представлена у всій своїй красі королева спорту – легка атлетика. Різні види бігу, стрибків та метань з великою завзятістю, цікавістю, професіоналізмом виконували діти на уроці, також проводились змагання з футболу та волейболу.
Гурткова робота – одна із форм спортивно-масової роботи. Традиційно і в цьому році працювали секції з футболу, баскетболу, волейболу. Проводились заняття регулярно – 2 рази на тиждень з учнями 5-9 кл., та з учнями 9-11 кл. В дні шкільних канікул учні з захопленням змагалися з настільного тенісу, шашок, шахів,
Участь у районних спортивних змаганнях за програмою шкільної спартакіади вважаю необхідним процесом, адже саме це є результатом клопіткої праці вчителя та учнів.
У досягненні високих результатів у спортивній, фізкультурно-оздоровчій та виховній роботі велику роль відіграє наявність і відповідність матеріальної бази. В Солгутівській школі обладнано та оснащено спортивний майданчик , мініфутбольне та баскетбольне поля, наявне тренажерне гімнастичне обладнання, сектори для стрибків у довжину та висоту, а також бігові доріжки на 30, 60 і 100 метрів. У наявності є і максимально використовується спортивний зал площею 162кв.м. з прилягаючими до нього роздягальнями . Для гімнастики використовуються: козел, кінь, гімнастичні містки, вертикальний канат, шведські стінки, бруси паралельні, перекладина висока. Інвентар забезпечується за рахунок коштів батьків, але дуже слабо. Хоча в цьому році були придбані футбольні, волейбольні м’ячі та баскетбольні м’ячі. Спортивна база постійно готується до нового навчального року. Проводяться поточні та планові ремонти силами технічного персоналу і батьків.
Медичний контроль у школі теж на належному рівні. Учні 1-8 класів проходять щорічно медичні огляди згідно плану районної лікарні, а учні 9-11 класів - медичні комісії по лінії військомату. Медичну допомогу учням і працівникам школи кваліфіковано надає медсестра. У школі обладнано та оснащено до відповідних норм медичний кабінет. Медпрацівник здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог на спортивних базах, навантаженням на учнів під час проведення уроків фізичної культури. На основі результатів обов’язкового медичного огляду або відповідної довідки про стан здоров’я окремої дитини медичний працівник навчального зокладу здійснює розподіл всіх учнів навчального закладу на медичні групи по фізкультурі (основну, підготовчу, спеціальну)
За фізичним вихованням у навчальному закладі постійно ведеться контроль із боку адміністрації, надається фахова допомога. В річному плані роботи школи у розділі «Фізичне виховання» плануються заходи оздоровчої та спортивно-масової роботи, за виконанням якої здійснюється перевірка. Періодично проводяться наради та педради, на яких розглядаються питання про стан спортивно-масової роботи.

 

Учні п'ятих класів, що входили у вікову категорію 2002-2003 р. народження, здобули на змаганнях серед шкіл району І місце у віковій категорії на приз клубу "Шкіряний м'яч" 

В грудні місяці було проведено всешкільне перетягування канату.

28 листопада, в спортивному залі, товариську зустріч провели з волейболу збірні школи дівчат та хлопців. 

В школі проводиться модуль "Настільного тенісу"